Pasívne investovanie

Predstavte si to: pracovný týždeň je konečne za nami, vaše kufre sú už zabalené a vy sa vydávate na svoje obľúbené víkendové miesto.  Váš telefón zrazu zvoní – to je váš nájomca.

Namiesto toho, aby ste sa brodili v hotelovom bazéne, brodíte sa vodou, ktorá zaplavuje váš nájomný byt. Vlastniť nehnuteľnosť na prenájom môže byť lukratívne, ale nie je vhodné pre slabé srdce. Úspešná investícia do nehnuteľností si vyžaduje mimoriadne množstvo času, odbornosti a kapitálu.

Preto by ste mali zvážiť tieto otázky, skôr ako sa rozhodnete prepadnúť myšlienke, kúpiť si nehnuteľnosť na prenájom:

  • Som ochotný vystaviť všetky alebo podstatnú časť svojich úspor do jedinej investície?
  • Som ochotný venovať potrebný čas a pozornosť, ak si nehnuteľnosť vyžaduje renováciu?
  • Som ochotný znášať ťažkosti s hľadaním nájomcov a zaobchádzaním s nimi a udržiavaním majetku?
  • Ak sa niečo pokazí, viem to vyriešiť ako skúsený investor v oblasti nehnuteľností?

Ak však hľadáte nákup investičnej nehnuteľnosti a chcete maximalizovať návratnosť svojej investície a svojho času, môže byť pre vás pasívne investovanie do nehnuteľností prostredníctvom programu RentierInvestor to pravé orechové.

Čo je pasívne investovanie do nehnuteľností?

Pasívne investovanie do nehnuteľností je miesto, kde investori odovzdávajú svoje peniaze profesionálom, ktorí sú dobre oboznámení s nuansami vlastníctva a správy nehnuteľností, aby investovali v ich mene.

Historicky existujú iba dva všeobecné typy pasívnych investícií do nehnuteľností:

  • Realitné fondy – keďže sa však verejne obchoduje na hlavných burzách cenných papierov, ich výkon môže ovplyvniť väčšia volatilita trhu.
  • spoločnosti ako je SHEA BEAT – ich portfólio nie je verejne obchodovateľné a preto ich výkon neovplyvňuje volatilita trhu.

Ak teda uvažujete o investovaní do nehnuteľností,  je na čase odložiť kladivo, zdvihnúť smartfón a pripojiť sa ku klientom SHEA BEAT

 

  • Kategórie